  • HV732BTTD565J
HV732BTTD565J
advertisement
Manufacturer No:
HV732BTTD565J
HK JDW NO:
430-HV732BTTD565J
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HV732BTTD565J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 5.6MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732BTTD565J
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.6MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%