  • HV732ATTD515G
HV732ATTD515G
advertisement
Manufacturer No:
HV732ATTD515G
HK JDW NO:
430-HV732ATTD515G
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
HV732ATTD515G
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HV73 Series, Thick Film, 5.1MOhm, 0.125W 1/8W, ±2%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HV732ATTD515G
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±2%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5.1MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm