  • HV2225Y471MXMATHV
HV2225Y471MXMATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2225Y471MXMATHV
HK JDW NO:
877-HV2225Y471MXMATHV
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
HV2225Y471MXMATHV
Description:
HV 470pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV2225Y471MXMATHV
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm