  • HV2225Y103KXHATHV
HV2225Y103KXHATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV2225Y103KXHATHV
HK JDW NO:
877-HV2225Y103KXHATHV
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
HV2225Y103KXHATHV
Description:
HV 10000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Quantity:
In Stock : 12642
Step5Bar-code shipping tag
HV2225Y103KXHATHV
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    HV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Case Code (Metric)
    5664
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.588mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm