  • HV1825Y561MXMARHV
HV1825Y561MXMARHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1825Y561MXMARHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-HV1825Y561MXMARHV
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
HV1825Y561MXMARHV
Description:
HV 560pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1825Y561MXMARHV
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1825 (4564 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm