  • HV1825Y152KXMARHV
HV1825Y152KXMARHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1825Y152KXMARHV
HK JDW NO:
877-HV1825Y152KXMARHV
Datasheet:
HV1825Y152KXMARHV
Description:
HV 1500pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1825Y152KXMARHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm