  • HV1825Y152KX6ATHV
HV1825Y152KX6ATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1825Y152KX6ATHV
HK JDW NO:
877-HV1825Y152KX6ATHV
Description:
HV 1500pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Quantity:
In Stock : 310
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
HV1825Y152KX6ATHV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV