  • HV1812Y472KXHARHV
HV1812Y472KXHARHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1812Y472KXHARHV
HK JDW NO:
877-HV1812Y472KXHARHV
Datasheet:
HV1812Y472KXHARHV
Description:
HV 4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1812Y472KXHARHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.126 3.20mm