  • HV1812Y472JBHATHV
HV1812Y472JBHATHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1812Y472JBHATHV
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-HV1812Y472JBHATHV
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
HV1812Y472JBHATHV
Description:
HV 4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1812Y472JBHATHV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HV
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.126 3.20mm