  • HTSN-M3-10-3
HTSN-M3-10-3
advertisement
Manufacturer No:
HTSN-M3-10-3
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-HTSN-M3-10-3
Package:
Datasheet:
HTSN-M3-10-3
Description:
HEX STANDOFF M3 NYLON 10MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HTSN-M3-10-3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Published
    2008
  • Series
    Richco, HTSN
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Black
  • Gender
    Male, Male
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    21.9964mm
  • Length - Overall
    0.866 22.00mm
  • Diameter - Outside
    0.236 (5.99mm) Hex
  • Between Board Height
    0.394 10.00mm