  • HTCR2010EW-150RFT3
HTCR2010EW-150RFT3
advertisement
Manufacturer No:
HTCR2010EW-150RFT3
HK JDW NO:
850-HTCR2010EW-150RFT3
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, HTCR Series, Thick Film, 150Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
HTCR2010EW-150RFT3
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Power Rating
    625mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.625W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Operating Temperature (Max)
    225°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C