  • HTC1005-1E-1R5-J-L5
HTC1005-1E-1R5-J-L5
advertisement
Manufacturer No:
HTC1005-1E-1R5-J-L5
HK JDW NO:
740-HTC1005-1E-1R5-J-L5
Package:
0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HTC1005-1E-1R5-J-L5
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    380μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%