  • HTAT-24/6-0-SP
HTAT-24/6-0-SP
advertisement
Manufacturer No:
HTAT-24/6-0-SP
HK JDW NO:
798-HTAT-24/6-0-SP
Package:
Datasheet:
HTAT-24/6-0-SP
Description:
Heat Shrink Tubing ST Cross Linked Polyolefin Black Thin Spool
Step5Bar-code shipping tag
HTAT-24/6-0-SP
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2011
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    164.0' 50.0m
  • Diameter - Inside
    24 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.945 (24.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.236 (5.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.088 2.25mm