  • HTAT-16/4-0-STK
HTAT-16/4-0-STK
advertisement
Manufacturer No:
HTAT-16/4-0-STK
HK JDW NO:
798-HTAT-16/4-0-STK
Package:
Datasheet:
HTAT-16/4-0-STK
Description:
Heat Shrink Tubing and Sleeves HS-TBG 16/4MM BK PRICE PER METER
Step5Bar-code shipping tag
HTAT-16/4-0-STK
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shrink Temperature
    80°C
  • Length
    4.00' 1.22m
  • Diameter - Inside
    16 mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    0.630 (16.00mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    0.157 (3.99mm)
  • Recovered Wall Thickness
    0.068 1.75mm