  • HT55CW333JC
HT55CW333JC
advertisement
Manufacturer No:
HT55CW333JC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-HT55CW333JC
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
HTHP LDD Indust X7R HT200C 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm -55°C~200°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
HT55CW333JC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HTHP LDD Indust X7R HT200C
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.033μF
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm