  • HSF-50-22-Y-F
HSF-50-22-Y-F
advertisement
Manufacturer No:
HSF-50-22-Y-F
Manufacturer:
Wakefield-Vette
HK JDW NO:
869-HSF-50-22-Y-F
Package:
Datasheet:
Description:
FANSINK 5VDC 50X50X21.5MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HSF-50-22-Y-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material
    Aluminum Alloy
  • Shape
    Square, Fins
  • Package Cooled
    BGA
  • Material Finish
    Black Anodized
  • Series
    HSF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Top Mount
  • Attachment Method
    Clip
  • Height Off Base (Height of Fin)
    0.846 21.50mm
  • Thermal Resistance @ Natural
    1.06°C/W
  • Length
    1.969 50.00mm
  • Width
    1.969 50.00mm