  • HSDL-9100-024
HSDL-9100-024
advertisement
Manufacturer No:
HSDL-9100-024
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-HSDL-9100-024
Package:
4-SMD
Datasheet:
Description:
Proximity Sensors Proximity Sensor
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HSDL-9100-024
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Body Breadth
    2.35 mm
  • Output Type
    Photodiode
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Max Supply Voltage
    1.65V
  • Termination Type
    SOLDER
  • Response Time
    6μs, 6μs
  • Rise Time
    50ns
  • Fall Time (Typ)
    50 ns
  • Max Collector Current
    100mA
  • Sensing Distance
    0.197 (5mm)
  • Sensing Method
    Reflective
  • Sensors/Transducers Type
    PROXIMITY SENSOR,PHOTOELECTRIC
  • Output Range
    0.01mA
  • Measurement Range-Max
    60 mm
  • Height
    2.4mm
  • Length
    7.1mm
  • Width
    2.75mm