  • HS12F1.5AS
HS12F1.5AS
advertisement
Manufacturer No:
HS12F1.5AS
HK JDW NO:
737-HS12F1.5AS
Datasheet:
HS12F1.5AS
Description:
1.5KVA 120/208/240/277-120/240
Step5Bar-code shipping tag
HS12F1.5AS
  • Weight
    18.143695kg
  • Power Rating
    1.5kW
  • Current Rating
    12.5A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Output Voltage
    277V
  • Power - Max
    1500VA
  • Nominal Input Voltage
    277V
  • Primary Winding(s)
    Dual, Multiple Taps
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V 240V