  • HS10F750B
HS10F750B
advertisement
Manufacturer No:
HS10F750B
HK JDW NO:
737-HS10F750B
Datasheet:
HS10F750B
Description:
0.750KVA 600-120/240
Step5Bar-code shipping tag
HS10F750B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HS10F750B.
  • Weight
    10.432625kg
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    152.40mm Lx127.00mm W
  • Power Rating
    750W
  • Frequency
    60Hz
  • Power - Max
    750VA
  • Voltage - Primary
    600V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    6.25A
  • Height
    254mm
  • Height Seated (Max)
    254.00mm