  • HS10F1.5AS
HS10F1.5AS
advertisement
Manufacturer No:
HS10F1.5AS
HK JDW NO:
737-HS10F1.5AS
Description:
1.5KVA 600-120/240
Step5Bar-code shipping tag
HS10F1.5AS
  • Power Rating
    1.5kW
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Power - Max
    1500VA
  • Voltage - Primary
    600V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Width
    254mm