  • HS10B250
HS10B250
advertisement
Manufacturer No:
HS10B250
HK JDW NO:
737-HS10B250
Datasheet:
HS10B250
Description:
0.250KVA 600-120/240
Step5Bar-code shipping tag
HS10B250
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to HS10B250.
  • Weight
    3.628739kg
  • Power Rating
    250W
  • Frequency
    60Hz
  • Power - Max
    250VA
  • Voltage - Primary
    600V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    120V 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    2.08A
  • Height
    203.2mm
  • Length
    101.6mm
  • Width
    101.6mm