  • HS1020-3R8506-R
HS1020-3R8506-R
advertisement
Manufacturer No:
HS1020-3R8506-R
HK JDW NO:
232-HS1020-3R8506-R
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP LITH HYBRID 50F 20% 3.8V TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HS1020-3R8506-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Eaton - Electronics Division
  • Operating Temperature
    -15°C ~ 70°C
  • Series
    HS
  • Size / Dimension
    0.413" Dia (10.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3.8 V
  • Capacitance
    50 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    450mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)