  • HRG3216P-6801-B-T5
HRG3216P-6801-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
HRG3216P-6801-B-T5
HK JDW NO:
740-HRG3216P-6801-B-T5
Description:
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 6.8kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HRG3216P-6801-B-T5
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm