  • HRG3216P-2612-B-T5
HRG3216P-2612-B-T5
advertisement
Manufacturer No:
HRG3216P-2612-B-T5
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-HRG3216P-2612-B-T5
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR HRG Series, Thin Film, 26.1kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HRG3216P-2612-B-T5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HRG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    26.1kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm