  • HRG3216P-1241-B-T1
HRG3216P-1241-B-T1
advertisement
Manufacturer No:
HRG3216P-1241-B-T1
HK JDW NO:
740-HRG3216P-1241-B-T1
Description:
HRG Series, Thin Film, 1.24kOhm, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
HRG3216P-1241-B-T1
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.065W 3.20mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.24kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C