  • HO 25-NP/SP33-1000
HO 25-NP/SP33-1000
advertisement
Manufacturer No:
HO 25-NP/SP33-1000
Manufacturer:
LEM USA Inc.
HK JDW NO:
455-HO 25-NP/SP33-1000
Package:
Module
Description:
HO-NP-0000 Series Hall Effect, Open Loop Sensor 1-Channel Bidirectional -40°C~105°C 3.3V DC~250kHz 25A Accuracy-±1% Linearity-±0.5%
Quantity:
In Stock : 3952
Step5Bar-code shipping tag
HO 25-NP/SP33-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    HO-NP-0000
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    DC~250kHz
  • Output
    Ratiometric, Voltage
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Number of Channels
    1
  • Polarization
    Bidirectional
  • Accuracy
    ±1%
  • Response Time
    3.5μs
  • Sensor Type
    Hall Effect, Open Loop
  • Linearity
    ±0.5%
  • Sensors/Transducers Type
    CURRENT SENSOR
  • For Measuring
    AC/DC
  • Current - Sensing
    25A