  • HNSM3-13-5.5-1
HNSM3-13-5.5-1
advertisement
Manufacturer No:
HNSM3-13-5.5-1
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-HNSM3-13-5.5-1
Package:
Datasheet:
HNSM3-13-5.5-1
Description:
HEX STANDOFF M3 NYLON 13MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HNSM3-13-5.5-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Series
    Richco, HNSM
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Color
    Natural
  • Gender
    Female, Female
  • Thread Size
    M3
  • Screw Thread
    M3
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Length
    13.0048mm
  • Length - Overall
    0.512 13.00mm
  • Diameter - Outside
    0.217 (5.50mm) Hex
  • Between Board Height
    0.512 13.00mm