  • HM86-20105LFTR
HM86-20105LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM86-20105LFTR
HK JDW NO:
860-HM86-20105LFTR
Package:
Horizontal, 4 Flat Lead
Datasheet:
HM86-20105LFTR
Description:
CMC 105UH 3.95A 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM86-20105LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 Flat Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM86
  • Size / Dimension
    0.563Lx0.563W 14.30mmx14.30mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    105 μH
  • Current
    3.95A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    7.92mOhm
  • Current Rating (Max)
    3.95A
  • Inductance @ Frequency
    105μH @ 100kHz
  • Height
    5.9944mm
  • Length
    14.3002mm
  • Width
    14.3002mm
  • Height (Max)
    0.236 6.00mm