  • HM86-10070LFTR
HM86-10070LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM86-10070LFTR
HK JDW NO:
860-HM86-10070LFTR
Package:
Horizontal, 4 Flat Lead
Datasheet:
HM86-10070LFTR
Description:
CMC 70UH 3.6A 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM86-10070LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 Flat Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM86
  • Size / Dimension
    0.465Lx0.465W 11.80mmx11.80mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    70 μH
  • Current
    3.6A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    5.35mOhm
  • Current Rating (Max)
    3.6A
  • Inductance @ Frequency
    70μH @ 100kHz
  • Height
    5.207mm
  • Length
    11.811mm
  • Width
    11.811mm
  • Height (Max)
    0.205 5.20mm