  • HM85-50132LFTR
HM85-50132LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM85-50132LFTR
HK JDW NO:
860-HM85-50132LFTR
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
HM85-50132LFTR
Description:
CMC 1.3MH 3A 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM85-50132LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM85
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.764W 18.00mmx19.40mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    1.3 mH
  • Current
    3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Inductance @ Frequency
    1.3mH @ 100kHz
  • Height
    10.0076mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    19.4056mm
  • Height (Max)
    0.394 10.00mm