  • HLW06A1Z12K50JF
HLW06A1Z12K50JF
advertisement
Manufacturer No:
HLW06A1Z12K50JF
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-HLW06A1Z12K50JF
Datasheet:
HLW06A1Z12K50JF
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 12.5kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
HLW06A1Z12K50JF
    Ceramic
  • Terminal Shape
    BINDING POST; LUG; WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    12.5kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Power Rating
    8W
  • Packing Method
    BULK
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    8W
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    7.94mm
  • Height
    15.08mm
  • Length
    25.4mm