  • HLG-320H-30A
HLG-320H-30A
advertisement
Manufacturer No:
HLG-320H-30A
HK JDW NO:
495-HLG-320H-30A
Package:
Datasheet:
HLG-320H-30A
Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 26-32V 10.7A
Step5Bar-code shipping tag
HLG-320H-30A
  • Height
    43.688mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    IP65
  • Mount
    Screw
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Series
    HLG-320H (320W)
  • Size / Dimension
    8.87Lx3.54W x 1.72 H 225.2mmx90.0mmx43.8mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Cable
  • Type
    Constant Current, Voltage
  • Voltage - Rated
    431V
  • Depth
    90mm
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, PSE, RCM, TUV
  • Efficiency
    94.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    10.7A
  • Output Current
    10.7A
  • Output Power
    321W
  • Voltage - Output
    26V~32V
  • Max Output Power
    321W
  • Max Input Current
    3.5A