  • HL09508Z12R00JJ
HL09508Z12R00JJ
advertisement
Manufacturer No:
HL09508Z12R00JJ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-HL09508Z12R00JJ
Package:
SIL
Datasheet:
Description:
12Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HL09508Z12R00JJ
  • Package / Case
    SIL
  • Tolerance
    5%
  • Resistance
    12Ohm
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    95W
  • Height
    14.29mm
  • Length
    184.15mm