  • HIP1011ACBZA
HIP1011ACBZA
advertisement
Manufacturer No:
HIP1011ACBZA
HK JDW NO:
699-HIP1011ACBZA
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
HIP1011ACBZA
Description:
Tube Obsolete 4 Surface Mount Hot Swap Controllers 5mA mA Latched Fault, UVLO 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 4 CompactPCI? Hot Plug Controller
Purchasing and Inquiry
HIP1011ACBZA Overview
It's included in the 16-SOIC (0.154, 3.90mm Width) package.Currently, 4 channels can be accessed.In the form of a Tube, it is packaged.It's?set?up?in?the?way?of?Surface Mount.This electrical component belongs to the Hot Plug Controller classification.For reliable performance, the temperature should be set to 0°C~70°C.Hot-swappable device has CompactPCI? applications.In Latched Fault, UVLO, it is featured.With a 10.8V~13.2VV power source, it should work.Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate is the number of features it can be programmed with.This is the current supply of 5mA.The maximum output of the device is {0}V.
HIP1011ACBZA Features
Features of Latched Fault, UVLO
Programmable features of Circuit Breaker, Fault Timeout, Slew Rate
HIP1011ACBZA Applications
There are a lot of Rochester Electronics, LLC HIP1011ACBZA hot swap controllers applications.
  • Storage network
  • Current monitoring
  • Short-circuit protection in real time
  • Networking
  • USB interface
  • Avionics systems
  • Network router
  • Overcurrent protection
  • Central office switching systems
  • Supply voltage monitoring
Step5Bar-code shipping tag
HIP1011ACBZA
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Supplier Device Package
    16-SOIC
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Feature
    Latched Fault, UVLO
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    10.8V~13.2V
  • Current - Output (Max)
    100mA 500mA
  • Current - Supply
    5mA