  • HI1806N910R-10
HI1806N910R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI1806N910R-10
HK JDW NO:
449-HI1806N910R-10
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
HI1806N910R-10
Description:
FERRITE BEAD 91 OHM 1806 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HI1806N910R-10
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1806 (4516 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    569.258424mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.52mm
  • Current Rating
    3A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    4516
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    91Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Impedance @ Frequency
    91Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm