  • HI1206N601R-10
HI1206N601R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI1206N601R-10
HK JDW NO:
449-HI1206N601R-10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HI1206N601R-10
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HI1206N601R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    HI
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    1.0922mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm