  • HHV1WSJT-73-130KY
HHV1WSJT-73-130KY
advertisement
Manufacturer No:
HHV1WSJT-73-130KY
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-HHV1WSJT-73-130KY
Package:
Axial
Datasheet:
HHV1WSJT-73-130KY
Description:
130kOhm, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HHV1WSJT-73-130KY
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    HHV
  • Size / Dimension
    0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W