  • HHV-25JT-52-22M
HHV-25JT-52-22M
advertisement
Manufacturer No:
HHV-25JT-52-22M
HK JDW NO:
898-HHV-25JT-52-22M
Datasheet:
HHV-25JT-52-22M
Description:
FIXED RESISTOR, 22MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 8358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HHV-25JT-52-22M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    HHV
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    1.6kV
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    28mm
  • Lead Diameter
    0.55 mm