  • HHV-25JR-52-5M1
HHV-25JR-52-5M1
advertisement
Manufacturer No:
HHV-25JR-52-5M1
HK JDW NO:
898-HHV-25JR-52-5M1
Datasheet:
HHV-25JR-52-5M1
Description:
FIXED RESISTOR, 5.1MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
HHV-25JR-52-5M1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    5.1MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    1600V
  • Lead Diameter
    0.55 mm