  • HHBC14-1R2A0187V
HHBC14-1R2A0187V
advertisement
Manufacturer No:
HHBC14-1R2A0187V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-HHBC14-1R2A0187V
Package:
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet:
Description:
NMC 159.7UH 8A 0.0376OHM TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HHBC14-1R2A0187V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 2 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.339Dia 34.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    8A
  • Inductance @ Frequency
    187μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.339 34.00mm