  • HFT5000-60/30-0-310MM
HFT5000-60/30-0-310MM
advertisement
Manufacturer No:
HFT5000-60/30-0-310MM
HK JDW NO:
798-HFT5000-60/30-0-310MM
Package:
Description:
HEATSHRINK FAB 2:1 2.36" 310MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HFT5000-60/30-0-310MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Material
    Polyester, Polyethylene
  • Published
    2014
  • Series
    HFT5000
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Shrinkage Ratio
    2 to 1
  • Length
    12.205 310.00mm
  • Diameter - Inner, Supplied
    2.36 (59.9mm)
  • Diameter - Inner, Recovered
    1.18 (30.0mm)