  • HF55BTL3.5X4.5R-AG
HF55BTL3.5X4.5R-AG
advertisement
Manufacturer No:
HF55BTL3.5X4.5R-AG
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-HF55BTL3.5X4.5R-AG
Package:
Axial
Description:
Ferrite Core Bead Core 4.5mm 3.5mm EMI Suppression
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HF55BTL3.5X4.5R-AG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.177L 3.50mmx4.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.5XH4.5 (mm)/D0.138XH0.177 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    74Ohm
  • Impedance @ Frequency
    74Ohm @ 100MHz
  • Diameter
    3.5mm
  • Height
    4.5mm