  • HF1008R-472K
HF1008R-472K
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-472K
HK JDW NO:
79-HF1008R-472K
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-472K
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    273mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Max DC Current
    273mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm