  • HF1008R-392G
HF1008R-392G
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-392G
HK JDW NO:
79-HF1008R-392G
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-392G
  • Max DC Current
    275mA
  • Frequency - Self Resonant
    50MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    275mA
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.95Ohm Max