  • HF1008R-222F
HF1008R-222F
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-222F
HK JDW NO:
79-HF1008R-222F
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-222F
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.65Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm