  • HF1008R-150J
HF1008R-150J
advertisement
Manufacturer No:
HF1008R-150J
HK JDW NO:
79-HF1008R-150J
Step5Bar-code shipping tag
HF1008R-150J
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    HF1008R
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    1.053A
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1.053A
  • Frequency - Self Resonant
    2.4GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 50MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm