  • HF1008-332F
HF1008-332F
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-332F
HK JDW NO:
79-HF1008-332F
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-332F
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    280mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.9Ohm Max
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.9MHz
  • Case/Size Code
    1110
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm