  • HF1008-330J
HF1008-330J
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-330J
HK JDW NO:
79-HF1008-330J
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-330J
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    900mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 50MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm