  • HF1008-221G
HF1008-221G
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-221G
HK JDW NO:
79-HF1008-221G
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-221G
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    360mA
  • Inductance
    220nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm Max
  • Max DC Current
    360mA
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25MHz
  • Case/Size Code
    1110
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm