  • HF1008-220K
HF1008-220K
advertisement
Manufacturer No:
HF1008-220K
HK JDW NO:
79-HF1008-220K
Step5Bar-code shipping tag
HF1008-220K
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    950mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    135mOhm Max
  • Max DC Current
    950mA
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 50MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm